stěhování vyklízení autodoprava nadstandard
Přestěhujeme Vás, chcete?
 

Kácení stromů? Pro nás žádný problém!

31.10.2016

Jaro a podzim – to je hlavní čas, který patří zahradě, jejímu úklidu a přípravě buď na zimní spánek, nebo na jarní probuzení. Kromě úpravy trávníku a pečování o záhonky se jedná také o prořez a kácení stromů a keřů, o které se vám rádi a především profesionálně postaráme!

Kácení ovocných stromů a jejich prořez

Aby mohla zahrada dobře prosperovat, potřebuje hodně světla, které ji často ubírá vzrostlá třešeň, jabloň či jiný ovocný strom. Pokud je toto i váš případ, je potřeba prořezat větvě či zmladit korunu. A jestli se jedná o dřevěného dědečka, který již ovoce neplodí? Je čas na kácení stromů.

Nezapomeňte...

  • Kácení stromů je možné ve vegetačním klidu v období od 1. října do 30. března
  • Kácet stromy nelze bez písemného oznámení či žádosti o povolení (výjimku tvoří ohrožení bezpečnosti)
  • Vše se řídí zákonem č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny a vyhláškou 189/2013 Sb.
  • Důležité jsou odborné znalosti a péče
  • Je nezbytné dodržovat bezpečnost práce
  • Prořez a kácení by mělo probíhat pouze s profesionálním nářadím a mechanizací

Odborné kácení zajistí arborista

Abychom vám mohli nabídnout široké služby vysoké kvality, spolupracujeme se zkušenými arboristy, kteří mají nejen odborné znalosti z oblasti dendrologie, ale i mnohaletou praxi. Přijedeme na vaši zahradu v domluvený čas, se sehraným týmem a profi vybavením. 

Postaráme se o listnaté stromy, jehličnany i další okrasné dřeviny.

Úklid po prořezu dřevin je samozřejmostí

Po našem odborném zásahu se nemusíte obávat, že by vám na zahradě zůstala hromada větví, nebo dokonce celý kmen. Po dohodě buď zahradu poklidíme a dřevo rozřežeme na menší kousky, se kterými si můžete v zimě zatopit v kamnech, nebo zajistíme kompletní úklid zahrady a odvoz větví. Ani v jedné z variant nemáte s pokáceným stromem či prořezaným keřem žádné starosti.

Nechte starosti na nás

S námi nemusíte řešit, že se bojíte výšek, nemáte profesionální nářadí nebo nevíte, jak správně strom prořezat. Stačí zavolat nebo napsat a všem se domluvíme! Přijedeme, prořežeme, pokácíme a odvezeme!

Zpět do kategorie